SZC logo

Heves Vármegyei SZC Sárvári Kálmán Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

OM kód: 203035/005 | 3300 Eger, Pozsonyi u. 4-6.

Intézmény logo

Heves Vármegyei SZC Sárvári Kálmán Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

HírekKözérdekű adatokJunior étterem és tanszállóKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2024. ápr. 17.


  • 2023/2024-es tanév eseményei

MI és a MI digitális témahét

Iskolánk immár nyolcadik alkalommal regisztrált és szervezett programot a Digitális Témahéten. A projekt két fordulóban és egy bónusz feladatban kínált változatos feladatokat a „MI ÉS A MI” fantázianévvel fémjelzett projektben, a mesterséges intelligencia témakörben.

MI és a MI digitális témahét

Az első forduló feladatai az MI/AI felhasználási területeit, előnyeit és kockázatait, a filmekben való megjelenését, a ChatGPT irodalmi alkalmazását célozták. A második forduló kreativitást, problémamegoldást igénylő feladatát egyénileg és team munkában is meg lehetett oldani. A bónusz feladat a fenntarthatóság jegyében a maradék élelmiszerek felhasználására kért megoldást a ChatGPT használatával a vállalkozó kedvű tanulóktól.

A projekt iskolánk 13 osztályának 145 tanulóját mozgatta meg.

Az eredményhirdetésre 2024. április 16-án került sor a közösségi térben.

Az első három helyezett tanuló az elismerő oklevélen túl iskolánk cukrász tanulói által készített finomságokat vehettek át. Az első 10 helyezett a Nébih „Maradék nélkül” programjának támogatásával tárgynyereményeket is kapott.

Akikre büszkék vagyunk a „MI ÉS A MI” projektben:

Helyezés

Név

Osztály

1.

Fedor Mariann

10.B

2.

Vank Máté Zsolt

9.B

3.

Tóth Andor Noé

1/9.G

4.

Szalóki Panna Mira

11.B

5.

Kiss Károly

11.B

6.

Simon Zsolt

9.B

7.

Pusoma Alexandra

1/9.G

8.

Turi Tamás

9.A

9.

Székely Noémi

10.B

10.

Makkai Péter

10.B

A fenntarthatóság érdekében a bónusz feladat megoldásaként született legjobb maradékmentő receptekért különdíjat kapott:

Konkoly Krisztián Csaba KK/13.A osztályos tanuló

Gratulálunk!

Reál-informatika munkaközösség

szervező

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Palántavásár

Palántavásár

2024. máj. 6.


Ballagás 2024

Ballagás 2024

"Van egy általános igazság, amivel mindannyiunknak szembe kell néznie, akár akarjuk, akár nem. Egyszer minden véget ér. Akármennyire is vártam ezt a napot, sosem kedveltem, ha valami véget ért. A nyár utolsó napja, egy nagyszerű könyv utolsó fejezete, a búcsú egy közeli baráttól. De a befejezés elkerülhetetlen. A levelek lehullanak, becsukod a könyvet, elbúcsúzol. Számunkra ez is egy ilyen nap. Ma búcsút intünk mindennek, ami ismerős volt, mindennek, ami kényelmes volt. Tovább lépünk. De attól, hogy elmegyünk - és ez fáj - lesznek emberek, akik részesei maradnak az életünknek, akármi is történjen. Ők a mi biztos talajunk, a sarkcsillagaink, és az apró tiszta hangok a szívünkben, amelyek velünk lesznek, örökre."

2024. máj. 3.


Kollégiumi kirándulás

Kollégiumi kirándulás

Kollégiumunk gondolt azon diákjainkra, akik a május 1-ét intézményünkben töltötték. Számukra érdekes, sportos programot szerveztünk. Baráz Csaba tanár úrral 8 tanulónk részt vett egy egész napos, mintegy 20 km hosszúságú gyalogtúrán a Bükk déli részén. A kirándulók meglátogatták az Eger határában található különleges kőemlékeket a Nyerges-tetőn, a Mész-helyen és a Király-réten, miközben nevelőnk ismertette a kőemlékek mögött rejlő földtani és kultúrtörténeti vonatkozásokat is.

2024. máj. 1.Partnereink

SZC logo

Heves Vármegyei SZC Sárvári Kálmán Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium


Heves Vármegyei SZC Sárvári Kálmán Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

3300 Eger, Pozsonyi u. 4-6.

Telefon: (+36) 20-858-3660

E-mail: szakkepzo@sarvarieger.hu

OM azonosító: 203035/005

Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2024/000305


2024Heves Vármegyei SZC Sárvári Kálmán Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium